Протистояння "зловмисники – виробники замків" дуже схоже на протистояння "снаряд – броня". З кожним новим витком такого протистояння обидві сторони знаходять все більш витончені способи як захисту, так і злому, і, судячи з усього, ця боротьба не припиниться ніколи. Мережа магазинів «ЛоксМайстер», представляючи на українському ринку асортимент продукції безпеки понад 20 провідних світових виробників, серед яких: MUL-T-LOCK®, ABLOY,® ROSTEX®, RYOBI®, постійно стежить за ситуацією на світовому ринку безпеки, приділяючи особливу увагу вдосконаленню технологій захисту.
Так, нещодавно на хакерській конференції Defcon 2016, причому в особливо принизливий спосіб, тобто прямим вимірюванням напруги, без будь-якого пошкодження механізму або ознак його ушкодження, був зламаний електронний сейфовий замок компанії Sargent and Greenleaf.
Злам різних замків – одне з улюблених хакерських занять, тому на конференції Defcon це одна з постійних тем доповідей. Більш того, прямо на конференції працює ціле «Село зламу замків», де хакери використовують відмички та інші інструменти, щоб перевірити свою майстерність.
Щороку з’являються нові замки для досліджень – і кожного разу знаходять слабкості в певних нових моделях. Але доповідь хакера під ніком Plore цього року в якомусь сенсі є унікальною. По-перше, йому вдалося зламати «зламостійкі» електронні замки для сейфів високого класу. По-друге, він зробив це з особливим цинізмом, тобто без фізичного проникнення.
Plore використовував для зламу відомі в криптографії атаки сторонніми каналами, які експлуатують уразливості в практичній реалізації криптосистеми, використовуючи інформацію про фізичні процеси в пристрої. Простіше кажучи, хакер просто вимірював електричну напругу (у випадку одного замку) або швидкість відгуку (у другому випадку) – і обчислював правильну кодову комбінацію.
Жертвами хакера стали два замка виробництва авторитетної фірми Sargent and Greenleaf, яка виробляє замки вже 150 років. В обох зламаних замках використовується шестизначна комбінація. У США це досить популярні замки – тому їх і вибрав для дослідження Plore. Втім, не буде сюрпризом, якщо описана їм техніка підійде для зламу і інших електронних замків від інших виробників.
![](/upload/.default/editor/image/news/2016/09/1.jpg)
Першим «здався» популярний «зламостійкий» замок Sargent and Greenleaf 6120, який випускається з 1993 року і продається до сьогодні. Хакер визначив, що якщо ввести будь-яку неправильну комбінацію, то шляхом вимірювання напруги струму можна обчислити правильну комбінацію. В електронній схемі замку послідовно з джерелом напруги (батарейкою) включався резистор, з якого знімалася напруга, пропорційна току споживання замку. Це дає можливість зробити висновок про стан замку. Коли вхідне значення кодової комбінації звіряється з пам’яттю замка, то напруга коливається в залежності від значення кожного біта в пам’яті. Злам виявився напрочуд простим.
Зовсім інша справа – більш просунута нова модель Sargent and Greenleaf Titan PivotBolt.
![](/upload/.default/editor/image/news/2016/09/2.jpg)
Більш досконала електронна конструкція не дозволяє визначити відразу всю комбінацію, відстежуючи напругу. Але Plore знайшов спосіб провести атаку по іншому сторонньому каналу – за таймінгом. Як з’ясувалося, коли система звіряє введений код зі значенням в пам’яті, присутня затримка 28 мікросекунд до стрибка напруги, якщо введений код був правильним. Затримка змінюється в залежності від кількості правильних цифр в шестизначному коді. Таким чином, можна використовувати своєрідний брутфорс: змінювати тільки одну цифру в коді, залишаючи решту незмінними, – і вимірювати затримку, поки ми не визначимо, що вгадали цю цифру. Так одна за одною ми визначаємо всі шість цифр. Не така вже й тривала процедура. Заважає тільки функція безпеки замку, яка блокує замок на 10 хвилин після кожних п’яти неправильних спроб. Але навіть з урахуванням цього, брутфорс новим методом займе менше часу, ніж 3,8 років, необхідні для перебору всіх комбінацій звичайним способом.
![](/upload/.default/editor/image/news/2016/09/3.jpg)
У світлі всього цього напрошується наступний висновок: електроніка – це, безумовно, добре, але високоякісні механічні замки, представлені в мережі магазинів
«ЛоксМайстер», в більшості випадків обійти набагато складніше. Особливо, якщо це стосується сучасних технологічних замкових циліндрів
ABLOY® Protec2,
MUL-T-LOCK® Interactive+, високі захисні властивості яких на практиці підтверджено вже багатьма задоволеними клієнтами.
Наш досвід – ключ до вирішення Ваших проблем!
Телефонуйте, пишіть, приходьте! Чекаємо на Вас!
За матеріалами geektimes.ru